![](https://static.wixstatic.com/media/ee3954_0250023e0365439f9780cba30e5febfe~mv2.png/v1/fill/w_49,h_26,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee3954_0250023e0365439f9780cba30e5febfe~mv2.png)
Добірку фільмів The Reckoning Project про воєнні злочини росіян в Україні покажуть в Сentro Cultural Recoleta в Буенос Айресі. Після кінопоказу відбудеться дискусія зі співзасновницею проєкту, українською журналісткою Наталею Гуменюк. Модеруватиме подію аргентинська журналістка Кароліна Аморосо.
Коли: 21 березня, 19:00
Де: Сentro Cultural Recoleta, Junín 1930, C1113 Буенос-Айрес, Аргентина
«Поверніть мене до мого батька». Історія примусової депортації трьох українських дітей до Росії
![](https://static.wixstatic.com/media/ee3954_3b3dca2308f04c459e699fc0b467ecf7~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_86,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee3954_3b3dca2308f04c459e699fc0b467ecf7~mv2.jpg)
Фільм розповідає історію родини Межевих, мешканців захопленого росіянами міста Маріуполь Донецької області. Сім'я була в місті, коли його було окуповано. Євген (батько) і троє його неповнолітніх дітей (Матвій, Святослава та Олександра) змушені були ховатися від бомбардувань у підвалах. На початку квітня дітей розлучили з батьком під час примусової евакуації: після насильницької фільтрації Євген провів 45 днів у колонії в Оленівці. У той час його діти перебували в окупованих містах Донецької області. Пізніше їх разом із групою з 31 дитини відправили у санаторій «Поляни» у Московській області, Російська Федерація. Там їм запропонували вибір: усиновлення російською сім'єю або дитячий будинок. На щастя, юний Матвій знайшов спосіб повідомити про ситуацію батькові під час телефонної розмови. Врешті-решт за допомогою друзів, знайомих та волонтерів Євгену вдалося врятувати дітей із Росії та дістатися до Латвії, де родина зараз будує нове життя.
Найстрашніші дні мого життя. Ягідне
![](https://static.wixstatic.com/media/ee3954_10bf1a502834492085ad720a26d86d14~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_77,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee3954_10bf1a502834492085ad720a26d86d14~mv2.jpg)
Cело Ягідне на Чернігівщині було окуповане російською армією з 3 до 30 березня 2022 року. Росіяни закрили 367 місцевих жителів у підвалі сільської школи. Десятки дітей і людей похилого віку тримали в кімнаті площею 86 м² майже цілий місяць. Людей ув'язнили, не давали їжі та ліків, змушуючи спати сидячи в кріслах та на підлозі. На 5-й день від нестачі кисню померла перша людина. Загалом там загинули 10 осіб. Тіла померлих тривалий час перебували в кімнаті, оскільки окупанти не дозволяли їх ховати. Ще 15 людей були вбиті біля підвалу. Фільм розповідає про те, як людям вдалося вижити всупереч жорстокості російської армії.
Втрачений рай. Віктор Маруняк
![](https://static.wixstatic.com/media/ee3954_36cc52947af14fedb19a530e165791f0~mv2.png/v1/fill/w_49,h_28,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee3954_36cc52947af14fedb19a530e165791f0~mv2.png)
Фільм розповідає історію Старозбур’ївського (Херсонська область) сільського голови Віктора Маруняка. З березня 2022 року село опинилося в окупації. Віктор ділиться спогадами про свій незаконний арешт та жорстокі тортури, яким його піддавали російські солдати. Чоловіка відпустили лише тоді, коли стан його здоров’я став критичним. Йому наказали залишитися в селі і заборонили залишати Херсонську область. Зрештою Віктору та його дружині Каті вдалося евакуюватись і знайти тихе місце в Латвії, де вони згадують про рай, втрачений внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Лікарня в заручниках
![](https://static.wixstatic.com/media/ee3954_9910e5033c07439598f50ef6fd27a516~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_82,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee3954_9910e5033c07439598f50ef6fd27a516~mv2.jpg)
Фільм розповідає історію життя та опору лікарні у місті Снігурівка Миколаївської області під час окупації у 2022 році. Незважаючи на погрози російських військових і тактику залякування, протягом 9 місяців 80 медиків продовжували надавати допомогу місцевим жителям. Вони робили операції без будь-яких умов, були змушені лікувати своїх окупантів, залишаючись вірними клятві Гіппократа, а також свідків воєнних злочинів – людей, яких росіяни ув’язнили та катували. Працівниці ховали під час обшуків медичне обладнання та підтримували зв’язок із зовнішнім світом в очікуванні звільнення, щоб розповісти свою правдиву історію .
![](https://static.wixstatic.com/media/ee3954_9966d5592f6a41bcb936ff1789aeb291~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee3954_9966d5592f6a41bcb936ff1789aeb291~mv2.jpg)
Наталя Гуменюк — журналістка, репортажистка, спеціалізується на міжнародних подіях та висвітленні конфліктів. Співзасновниця та виконавча директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу. Співзасновниця, редакторка та провідна журналістка міжнародного проєкту з документування воєнних злочинів The Reckoning Project. Авторка кількох документальних фільмів і книг, зокрема «Загублений острів: історії з окупованого Криму» та «Майдан Тахрір. У пошуках втраченої революції». Регулярно дописує для The Guardian, The Washington Post, The Rolling Stone, Die Zeit, The Atlantic. Була співзасновницею та протягом 5 років очолювала Громадське телебачення та Hromadske International, а зараз є членом Правління. У 2022 році отримала міжнародну нагороду для Free Media Awards за висвітлення війни Росії проти України. У 2023 році стала лауреаткою Міжнародної премії Ганнса-Йоахіма Фрідріхса.
![](https://static.wixstatic.com/media/ee3954_2c63380b11c946b3a7fe89993fbacef5~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee3954_2c63380b11c946b3a7fe89993fbacef5~mv2.jpg)
Кароліна Аморосо — аргентинська журналістка, телеведуча та письменниця. Ведуча телевізійної програми TN Internacional і щоденної програми новин Está Pasando на каналі Todo Noticias (TN), медіа, для якого вона працювала в Україні, Колумбії, Болівії, Бразилії, Британії, Чилі, Парагваї, а також на міграційних шляхах джунглів Дар’єн і Центрального Середземномор’я. Колумністка Cadena 3, де розробляє сегмент Un mundo de historias. Також бере участь у радіопрограмі Día de tregua, що транслюється станцією Radio con vos. Аморосо є авторокою двох книг: «Llorarás. Stories of the Venezuelan Exodus» та «Hacking Argentina». Кароліна Аморосо отримала Martín Fierro Award як телеведуча та нагороду FOPEA за глибоку журналістику в документальному фільмі «Дар’єн, джунглі пекла».
Подія відбувається завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку USAID - US Agency for International Development в рамках проєкту «Права людини в дії», який виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини. Погляди та інтерпретації не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США та інших партнерів. Відповідальність за вміст несуть виключно автори та ЛЖСІ.