![](https://static.wixstatic.com/media/ee3954_6a3c4f767b39406eb6e64bb71c6e2211~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee3954_6a3c4f767b39406eb6e64bb71c6e2211~mv2.jpg)
23 червня американський історик, викладач Єльського університету, дослідник історії країн Центрально-Східної Європи Тімоті Снайдер виступив на Книжковому Арсеналі в рамках фокус-теми "Коли все має значення".
Століттями українці боролися проти різного типу заборон, а нині віддають життя, щоб захиститися від поневолення. Для людей, яких утримують в катівнях, містян і селян, що опинилися в окупації, свобода — не ідея, а щось осяжне. Та загалом у поставторитарних суспільствах найчастіше говорять про свободу «від», а дискусії точаться довкола вибору між свободою і безпекою. Але чому ці речі взаємовиключні, а не взаємозалежні? Захист Україною своїх кордонів доводить, що лише безпечна територія може бути простором свободи. Українське суспільство також показує практичну ефективність свободи. Чи може таке її трактування бути об’єднувальним для сучасного світу?